Zásady bezpečné prohlídky v době koronaviru

Bydlení je základní lidská potřeba. A tak nám lidé stále volají, protože hledají bydlení. Např. proto, že jednu nemovitost právě prodali a druhou potřebují koupit, aby neskončili na ulici. Nebo když lidem právě končí nájem a potřebují si najít jiný. Život v realitách kvůli koronaviru nekončí, poptávka po nemovitostech klesla, ale nezastavila se.

Hodně prohlídek jsme odložili, ale některé odložit nelze. Žádají nás o ně, jak lidé, kteří hledají bydlení, tak ti, co chtějí prodat. A proto jsme na základě doporučení hygieniků připravili zásady bezpečné prohlídky.

Seznámení s nemovitostí

Prosíme vás, abyste se podrobněji seznámili s nemovitostí, kterou nabízíme, ještě před samotnou prohlídkou. Máte-li k nějaké nemovitosti dotazy, prosím položte je makléři předtím, než sjednáte prohlídku. Pomůže vám to zjistit, jestli je nemovitost pro vás vhodná a můžeme tak minimalizovat prohlídky nemovitostí, které vám pravděpodobně nevyhovují. Je proto možné, že vám naši makléři budou ohledně vašich požadavků na nemovitost pokládat více otázek. Inzerce našich nemovitostí běžně obsahuje půdorysy, podrobnou fotodokumentaci, někdy i virtuální prohlídky či videoprezentaci. Prosím, seznamte se s detaily nemovitostí ještě před prohlídkou.

Prohlídky pouze s rouškou

Dodržujeme nařízení vlády a prohlídky umožňujeme pouze s rouškou. Bez roušky vás nemůžeme vpustit na prohlídku.

Prohlídky pouze v rukavicích

Prosím, přineste si na prohlídky rukavice. Mohou být jednorázové, cyklistické nebo třeba pracovní. Možná máte rukavice i v autolékárničce. Naši makléři vám možná na prohlídce nabídnou i jednorázové, ale ne vždy to můžeme garantovat, protože řešíme jejich nedostatek. Bez rukavic vám nemůžeme prohlídku umožnit.

Prohlídky jsou bezkontaktní

Usilujeme, abychom udržovali vzdálenost všech zúčastněných min. 2 metry. Na schůzkách vám bohužel nepředáme materiály k nemovitosti v tištěné podobě, ani vám nepodáme ruku. Informace nyní zasíláme pouze emailem.

Je-li to možné, snažíme se zajistit, aby prodávající nebyli na prohlídce přítomni, eventuálně, aby na prohlídce bylo, co nejméně lidí.

Prohlídky jen pro samotné prohlídky

Máte-li jakékoli dotazy k nemovitostem nebo vás zajímá cokoli k realitní transakci, zodpovíme vám je telefonicky nebo emailem před či po skončení prohlídky z důvodů minimalizování vzájemného kontaktu.

Delší intervaly mezi prohlídkami

O některé nemovitosti je stále zájem. Vytváříme proto delší intervaly mezi jednotlivými prohlídkami, abychom zabránili setkávání zájemců o prohlídku.

Antibakteriální gely

Prosím, vemte si na prohlídku antibakteriální gel pro případ, že dojde k fyzickému kontaktu. Naši makléři jej nosí a mohou vám jej v případě nouze nabídnout. Nicméně je mnohem lepší, když budete mít vlastní.

Zdravotní stav

Naši makléři se vás budou ptát, jestli jste v karanténě. Tuto informaci jim, prosím potvrďte SMS zprávou nebo emailem. Bez písemného potvrzení vám prohlídku nemůžeme umožnit. Za porušení karantény hrozí pokuta až 3 mil. Kč, proto věříme, že nám nikdo nedá falešné potvrzení.

Při jednání o prodeji

I v této době se uzavírají rezervační či kupní nebo nájemní smlouvy. I když se snažíme uzavírání odkládat, ne vždy je to z výše uvedených důvodů možné.

Pokud máte zájem, nabízíme uzavírání smluv bez přítomnosti protistrany.

Na podpis smluv si prosím přineste vlastní pero. Pera jsou z plastu a vir na plastech může přežít až 48 hodin. Z bezpečnostních důvodů proto pera nyní nemůžeme sdílet.

Občerstvení kávu, vodu čaj vám v této době bohužel také nemůžeme nabídnout.

Děkujeme za pochopení a respektování těchto omezení.

Realitní makléř Petr Podlešák
Petr Podlešák - Realitní praxe od roku 2000

Autor článku: Bc. Petr Podlešák, manažer REMAX Alfa

100% Club