Galerie

Rád bych Vám zde představil města a obce, na které se specializuji, které velmi dobře znám a jsou se mnou spjata. Především se bude jednat o město Adamov, v jižní části okresu Blansko, také obce Kanice, Bílovice nad Svitavou, Blansko, Brno apod.

Rájec-Jestřebí

Rájec-Jestřebí leží na železniční trati Brno – Česká Třebová, proto spojení s většími městy jako je Brno, Blansko, Boskovice či Letovice je velmi rychlé. Také městem prochází silnice číslo 377 (Černá Hora – Sloup), která zaručuje i rychlé silniční spojení s Brnem či severní části Moravského krasu.

Město má čtyři městské části: Rájec, Jestřebí, Holešín a Karolín.

Co určitě v Rájci-Jestřebí neopomeňte navštívit?
Zámek Rájec-Jestřebí – národní kulturní památka, která se nachází na vyvýšenině v bezprostřední blízkosti souměstí Rájec-Jestřebí a nesoucí název původně samostatné obce Rájce nad Svitavou. Patří k architektonickým klenotům Čech i Moravy a je výmluvnou a zároveň výjimečnou ukázkou reprezentačního venkovského sídla ve stylu 2. poloviny 18. století. Je ve vlastnictví státu (správu zajišťuje Národní památkový ústav) a je přístupný veřejnosti.
Kostel Všech svatých – leží v historickém jádru Rájce zhruba uprostřed mezi centrálním náměstím Míru a rájeckým zámkem. Je chráněn jako kulturní památka České republiky.

Odkazy, které by se Vám mohly hodit:
Oficiální web města: www.rajecjestrebi.cz
Zámek Rájec-Jestřebí: www.zamek-rajec-jestrebi.cz
Základní škola a mateřská škola Rájec-Jestřebí: www.zs-rajec.cz
Gymnázium Rájec-Jestřebí: www.gymnaziumrajec.cz/cz

Fotogalerie