Galerie

Rád bych Vám zde představil města a obce, na které se specializuji, které velmi dobře znám a jsou se mnou spjata. Především se bude jednat o město Adamov, v jižní části okresu Blansko, také obce Kanice, Bílovice nad Svitavou, Blansko, Brno apod.

Brno-Židenice

Židenice jsou městská část (MČ) Brna a rozkládají se na levém břehu řeky Svitavy, Hraničí na západě s MČ Brno-střed a Brno-sever, na severu s Maloměřicemi a Obřany, na východě s Vinohrady a Líšní, na jihovýchodě se Slatinou, a na jihu s Černovicemi. Žije zde asi 22 tisíc obyvatel

Tato městská čtvrť je vzdálená od centra Brna necelých 6 km. Prochází tudy i železniční trať spojující Brno s Českou Třebovou, v Židenicích je i železniční zastávka. Spojení je možné i prostřednictvím tramvajových linek 2 a 3, autobusových linek 44, 45, 56, 58, 64, 72, 75, 78 a 82, trolejbusových linek 25 a 26 (na Kamenný Vrch, do Starého Lískovce a do Líšně), 27 (na Vinohrady) a nočních autobusových linek 97, 98 a 99.

Co určitě v Židenicích nezapomeňte navštívit?
Židovský hřbitov – založen byl roku 1852. S rozlohou okolo 29 500 m² je největším židovským hřbitovem na Moravě. Je chráněn jako kulturní památka.
Bílá hora – 300 m n. m., nově revitalizovaná (2015) klidová zóna s krásným výhledem na Brno v jihovýchodní části městské části Brno-Židenice. Na vrcholu kopce se nachází památník založení dělnického hnutí. Část kopce je chráněna jako přírodní památka.
Dělnický
 dům – stavba z roku 1929. Dnes již neslouží kulturním účelům.
Rodný dům Bohumila Hrabala – na ulici Balbínova, na domě je umístěna pamětní deska.

Odkazy, které by se Vám mohly hodit
Oficiální web městské části: www.zidenice.cz
Dělnický dům Židenice: www.delnickydumbrno.cz
Vojenská nemocnice: www.vnbrno.cz

Zajímavé odkazy
Více informací o městské části Brno-Židenice na Wikipedii.
Brno-Židenice na stránkách Encyklopedie Brna.

Fotogalerie