Galerie

Rád bych Vám zde představil města a obce, na které se specializuji, které velmi dobře znám a jsou se mnou spjata. Především se bude jednat o město Adamov, v jižní části okresu Blansko, také obce Kanice, Bílovice nad Svitavou, Blansko, Brno apod.

Brno-Medlánky

Medlánky jsou městská část Brna a rozkládají se v severní části Brna. Na severu sousedí s městskou částí Řečkovice a na jihu s Královým Polem. Žije zde něco přes 5 tisíc obyvatel.

Tato část města je vzdálená od centra Brna necelých 7 km. Na východě prochází kolem státní silnice spojující Brno se Svitavy. Jižní část Medlánek protíná tramvajová linka číslo 1. Do centra městské části pak zajíždí denní autobusy 41, 65, 71 a noční linka číslo 90.

Co určitě v Medlánkách neopomeňte navštívit?
Zámek s parkem – budova zámku zde byla vybudována v 18. století Brněnským ústavem šlechtičen jako letní sídlo. V průběhu let vystřídal zámek několik funkcí. V současné době je bohužel interiér nepřístupný. Za zámkem se rozkládá krásný lesní park. Vy si jej oblíbíte především pro jeho klid.
Panský dvůr – 
je přízemní barokní budova, vystavěna asi v polovině 18. století. V 90. letech 20. století prošla rekonstrukcí a dnes funguje jako Společenské centrum Medlánky – Sýpka.
Zvonice – postavená snad kolem roku 1750. Toto může dosvědčovat zvon odlitý roku 1758 firmou I. F. Klietz.
Socha svatého Jana Nepomuckého – barokní socha neznámého autora roku 1750.
Památník odboje a padlým – postavený k 10. výročí vzniku ČSR (1928) z podnětu místní organizace Československé obce legionářské za přispění medláneckých spolků a občanů. V období druhé světové války byl ukryt na neznámém místě, proto byl v roce 1992 odhalen památník zcela nový.

Odkazy, které by se Vám mohly hodit
Oficiální web městské části: www.brno-medlanky.cz
Sokol Medlánky: www.brno-medlanky.eu/skoly-a-organizace-obce/sokol-medlanky
Mateřská škola Hudcova: www.mshudcova.w1.cz
Základní škola Hudcova: www.zshudcova.cz

Zajímavé odkazy
Více informací o městské části Brno-Medlánky e na Wikipedii.
Brno-Medlánky na stránkách Encyklopedie Brna.

Fotogalerie