Galerie

Rád bych Vám zde představil města a obce, na které se specializuji, které velmi dobře znám a jsou se mnou spjata. Především se bude jednat o město Adamov, v jižní části okresu Blansko, také obce Kanice, Bílovice nad Svitavou, Blansko, Brno apod.

Bílovice nad Svitavou

Obec se třemi a půl tisíci obyvateli se nachází v kaňonu s řekou Svitavou na severním okraji okresu Brno-venkov. Tato bezprostřední vzdálenost (necelých 10 km automobilem do centra Brna; 4 km k okraji Brna) je výborným kladem lokality.

Údolím řeky prochází také významná železniční trať Brno – Česká Třebová, která snižuje dojezdovou dobu na hlavní brněnské nádraží na 10 minut. Do centra obce tatkéž zajíždí autobusy MHD Brno denní linka číslo 75 a noční linka číslo 94.
Lokalita, která z východní strany obstoupena hlubokými lesy dává příležitost pro provozování různých sportovních aktivit, jako je cyklistika, turistika, běh apod.

Co určitě v Bílovicích neopomeňte navštívit?
Kostel svatého Cyrila a Metoděje – kulturní památka pocházející z počátku 20. století.
Mlýnský ostrov – na ostrově se nachází, jak již název napovídá, Koudelkův mlýn, taktéž výletetní hospůdka a památník první světové války (nejstarší v Evropě, vybudovaný již v roce 1915), památník druhé světové války a památník Miroslava Tyrše.
Řada rodinných domů a vilek
Hrad Ronov – zbytky sídla nacházející se na ostrohu nad svitavským údolím. K hradu vede turistická trasa.
Sokolovna – historicky významná budova nacházející se na nábřeží Svitavy. Dnes zde funguje restaurace.

Odkazy, které by se Vám mohly hodit:
Oficiální web města: www.bilovice-nad-svitavou.cz
Farnost Bílovice nad Svitavou: www.farnost-bilovice.cz
Základní škola Bílovice nad Svitavou: www.zsbilovice.cz
Knihovna Bílovice nad Svitavou: www.knihovnabilovice.cz

Fotogalerie