Galerie

Galerie měst a obcí

Rád bych Vám zde představil města a obce, na které se specializuji, které velmi dobře znám a jsou se mnou spjata. Především se bude jednat o město Adamov, v jižní čísti okresu Blansko, také obce Kanice, Bílovice nad Svitavou, Blansko, Brno apod.

Rájec-Jestřebí

Rájec-Jestřebí je městem nacházejícím se severně od okresního města Blanska při řece Svitavě. Ve městě trvale žije přes 3700 obyvatel.

Přečíst celé

Nedvědice

Městys Nedvědice nacházející se v podhradí hradu Pernštejn a v údolí řeky Svratky. Počet obyvatel lehce přesahuje 1300 osob. Součástí městyse je kromě samotné Nedvědice také osada Pernštejn.

Přečíst celé

Blansko

Okresní město s necelými 21 tisíci obyvateli je středisko okresu Blansko, které se rozkládá při soutoku krasové řeky Punkvy a Svitavy.

Přečíst celé

Bílovice nad Svitavou

Obec Bílovice nad Svitavou se nachází v bezprostřední blízkosti města Brna. Díky tomu se toto město stalo vyhledávanou destincí jak pro rekreaci, tak pro bydlení.

Přečíst celé

Ivančice

Ivančice jsou město nacházející se přibližně 20 km jihozápadně od Brna. V těsné blízkosti se nacházejí Oslavany, Dolní Kounice a Moravský Krumlov. Žije zde necelých 10 tisíc obyvatel.

Přečíst celé

Kanice

Obec Kanice se nachází v trojúhelníku obcí Babice nad Svitavou, Bílovice nad Svitavou a Ochoz u Brna. Klidnou oblast lesů zvýhodňuje několikaminutové spojení s Brnem. Obec má necelý jeden tisíc obyvatel.

Přečíst celé

Brno-Medlánky

Medlánky jsou městská část Brna a rozkládají se v severní části Brna. Na severu sousedí s městskou částí Brno-Řečkovice a na jihu MČ Brno-Královo pole. Žije zde něco přes 5 tisíc obyvatel.

Přečíst celé

Brno-Židenice

Židenice jsou městská část Brna a rozkládají se na levém břehu řeky Svitavy, Hraničí na západě s městskými částmi Brno-střed a Brno-sever, na severu s Maloměřicemi a Obřany, na východě s Vinohrady a Líšní, na jihovýchodě se Slatinou, a na jihu s Černovicemi.

Přečíst celé

Adamov

Město Adamov se nachází v hlubokém údolí řeky Svitavy, v jižním části okresu Blansko. Má něco kolem 4 a půl tisíce obyvatel. Město má výborné spojení železniční i silniční s Brnem a Blanskem.

Přečíst celé